Minik Afacanlar Çocuk Yuvası

İstanbul Kadıköy'de hizmet vermekte olan Minik Afacanlar Çocuk Yuvası için Anaokulu Web Sitesi Tasarımı çalışmaları hazırlanmış ve tamamlanarak müşterimize teslim edilmiştir.

Minik Afacanlar Çocuk Yuvasına Web Sitelerini iyi günlerde kullanmalarını diliyoruz.

Minik Afacanlar Çocuk Yuvası Hakkında

Minik afacanlar çocuk evi 2001 yılında kurulmuştur.

- Çalışma saatleri hafta içi 07.30 - 19.00 arasındadır. Resmi ve dini bayramlar hariç yaz - kış açıktır.

Eğitim felsefemiz;
Kendine güvenen,
Kendi başına karar verebilen,
Öğrenme isteği duyan,
Yaratıcı,
Meraklı, aktif ve neşeli çocuklar yetiştirmek.

Çocuklarımızın ilk 6 yılı, gelişimlerinin temellerini oluşturmaları, temel bilgi ve becerilerin ilk 72 ayda kazanılması sebebiyle büyük değer taşımaktadır. Kişilik oluşumlarını da bu dönemde sağlayan çocuklarımız, kendilerine kapsamlı bir çevre sunan, sevgi ve alaka gösteren, sağlıklı gelişmelerine yardımcı olan ebeveynlere ihtiyaç duymaktadırlar. 0-6 yaş dönemi, çocuklarımızın gelişiminin hızla yönlendiği altın değerindeki yıllardır. Araştırmalara göre bu erken gelişim yıllarında temelleri oluşturulan beden gelişimi, psiko-sosyal gelişim ve kişilik yapılarının, daha sonraki yaşlarda farklı yönlere doğru gitmelerinden çok aynı yönde gelişme şansı daha yüksektir. Erken çocukluk döneminde kazanılan davranışların yetişkinlik döneminde, bireyin kişilik yapısını, tavır, alışkanlık, inanç ve değer yargılarını önemli derecede şekillendirdiği yine araştırmalarla tespit edilmiştir.

Okulumuzda deneyimli pedegog tarafından çocuklarımızın gelişim testleri yapılarak gelişim düzeyleri belirlenmekte, gelişimleri düzenli bir şekilde takip edilmekte,

Kapsamlı oyun ortamımız çocuklarımıza bedensel, zihinsel, duygusal ve sosyal gelişim olanağı sağlamaktadır. Çocuklarımız, yardımlaşma ve işbirliği duygusunu geliştirmekte ve toplu yaşam kurallarına uymayı, kendi haklarını korurken paylaşmayı ve başkalarının özgürlüğünü kısıtlamamayı öğrenmektedirler. Renk, sayı ve kavramlar, çocuklarımızın seviyesine uygun bir şekilde somuta indirgenerek verilemektedir. Parmak boya ve resim faaliyeti, su, kum oyunu, jimnastik ve çeşitli dramatik oyunlar, çocuklarımızın eğitim ve gelişimlerine fırsat sağlamakla birlikte, aynı zamanda fiziksel enerjilerinin boşalmasına ve gerilimden arınmalarına fayda sağlamaktadır.

0535 573 35 54

Copyright 2022 © anaokuluwebsitesi.com