Berna Abla Çocuk Yuvası

İstanbul Kartal'da hizmet vermekte olan Berna Abla Çocuk Yuvası için Anaokulu Web Sitesi Tasarımı çalışmaları tamamlanmış ve müşterimize teslim edilmiştir.

Web Sitelerini iyi günlerde kullanmalarını diliyoruz.

Berna Abla Çocuk Yuvası Hakkında

Koşullar, çocuklarımızın çok yönlü eğitilmesi zorunluluğunu getiriyor. Böyle bir eğitimin temeli, okul öncesi dönemde atılıyor. Çocuk, çağımızın koşullarına yaratıcı bir biçimde katılabilmek, insan yeteneklerinin basit ama temel yapı taşlarını bu dönemde kazanmak, zihinsel, bedensel, duygusal gelişiminin duvarlarını sağlam oluşturmak durumunda okul öncesi dönemde çocuğun elde etliği eğitim onun daha sonraki gelişiminde belirleyici oluyor. Okulumuzda öğrencilerimizin zihinsel, bedensel ve duygusal gelişimleri için daha çok oyun içerikli bir takım etkinlikler yapılıyor.

Bunlarda bazıları; İngilizce,müzik, drama,güzel konuşma -diksiyon,ritim - orf,satranç,bale, seramik, modern dans,plates - cimnastik,piyano özel ders vb.

Boyama, çizme, şekil verme, kesme ve yapıştırma etkinlikleri, seramik, hamur oyunları çocukların küçük kas gelişimini sağlayarak elin yazı yazma becerisini de geliştiriyor. Çocuğun eli böylece daha fazla beceri kazanıyor. En önemlisi de çocuklarımız her iki elin hareketlerini koordine etme- el ile göz hareketlerini koordine etme becerisini elde ediyorlar. Yap-boz oyunları çocuklarımızın zihinsel gelişimlerini sağlamakta.

Bahçe oyunları çocuklarımızın zihinsel, bedensel, duygusal gelişimi açısından oldukça önemli bir yer teşkil etmektedir.

Eğitim anlayışımız her şeyden önce sevgi anlayışına dayalı, çocuklarımıza doğruyu bulma ve öğrenme konusunda katı kurallarla değil her zaman konuşarak, zamanla sabırla ve sevgi ile yaklaşılması ilkemizdir.

BİNAMIZ

Projesi ve inşaatı yuva olarak yapılmış modern kendi binası.

3 katlı 320m2 kapalı alan.

200m2 bahçe ve oyun parkı.

Sosyal aktiviteler ve yemek için ayrı salonlar.

2-6 yaş grubu toplam 48 kişi kapasiteli.

Bayındırlık İskan Bakanlığı Afet İşleri Genel Müdürlüğü tarafından "Depreme Dayanıklılık Raporu".

ANAOKULUMUZDA BİR GÜN

* Anaokulumuzda gün sabah 07:30’da başlar.
* Çocuklarımız günü; ev ve aile ortamlarını aratmayacak sınıflarında oyun oynayarak karşılarlar.
* Sabah kahvaltısı 08.00 - 09.00, öğle yemeği 11.30 - 13.30 ve ikindi kahvaltısı da 15.00 - 15.30 arasındadır. Kendi mutfağımızda pişen nefis yemekler onların zihin ve beden yapılarını geliştirmek için titizlikle hazırlanmaktadır.
* Çocuklar arkadaşları ve öğretmenleri ile oyun oynayarak hayatta ben de varım demeyi öğrenirler. Böylece sorumluluk alma, güven ve kendini ifade edebilme yetileri gelişir.

* Çocuklarımız kendi sınıf öğretmenleri ile Türkçe, İngilizce öğretmeni ile İngilizce iletişim kurarlar.
* Çocuklarımızın sporu yaşam biçimi haline getirmeyi öğrenerek, vücudunu dengeli ve koordineli bir biçimde kullanma, kurallara uyma, sorumluluk alma, paylaşma ve kabullenebilme yetenekleri gelişir.
* Sanat çalışmaları onlar için yaratıcılığın ve kendini ifade edebilmenin çok eğlenceli bölümüdür.
* Hayatlarında ilk defa karşılaştıkları olaylar karşısında ne-neden-nasıl? sorularının cevaplarını bulur, yaparak ve yaşayarak öğrenmenin keyfini çıkartırlar.
* Oyun hamurları küçük kas gruplarını geliştirirken, resim ile renklerle dans etmeyi öğrenirler.
* Kavram ve çizgi çalışmaları ise onları okul ortamına hazırlar.
* Hikaye-masal ve çizgi sinemamız çocuklarımızın hayal gücünün sınırlarını zorlar.
* Günümüz sanat etkinlikleri, ilgi köşelerinde oyun, anadil çalışmaları, geziler, interaktif çalışmalar, beden ve spor eğitimi, müzik ve yabancı dil etkinlikleri ile saat 17.00' a kadar eğitimimiz sürer.
* Velilerimiz çocuklarını saat 19.30'a kadar anaokulumuzda bırakabilirler.

0535 573 35 54

Copyright 2022 © anaokuluwebsitesi.com